Mechanika pojazdowa - zawieszenie     Warsztat samochodowy - przeglądy

Wulkanizacja - ogumienie     Mechanika pojazdowa - geometria

Warsztat samochodowy - klimatyzacja     Mechanik - hamulce

Mechanika pojazdowa - rozrząd     Warsztat samochodowy - diagnostyka

INSTALACJE GAZOWE

 
Klimatyzacja Drukuj Email
Obsługa klimatyzacji - ZUM AutoemontKlimatyzacja samochodowa do niedawna kojarzyła się tylko z samochodami luksusowymi. Rozwój technologiczny pozwolił powoli przejść, temu drogiemu bądź co bądź dodatkowi, do samochodów niższych klas. Dziś klimatyzację można spotkać nawet jako wyposażenie standardowe popularnych samochodów miejskich. Co powoduje wzrastający wciąż popyt na tego typu urządzenie nawet w krajach, w których upalne lato wcale nie trwa długo.  Wiele badań udowadnia bowiem, że odpowiednio użytkowany klimatyzator przyczynia się w dużym stopniu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Wielu klientów uważa klimatyzację za układ bezobsługowy. Jest to poważny błąd. Klimatyzacja musi być tak samo poddawana konserwacji jak hamulce czy silnik. Zaleca się przynajmniej raz w roku dokonać kontroli klimatyzacji w warsztacie. W trakcie pracy w układzie klimatyzacji wytwarza się bowiem wilgoć, która niekorzystnie wpływa na pracę klimatyzacji. Mamy oczywiście w układzie zamontowany osuszacz, ale jego możliwości są ograniczone.  Może ona doprowadzić do awarii sprężarki. Poza tym ilość czynnika w układzie zmniejsza się z biegiem lat na wskutek nieszczelności węży i starzenia uszczelek.

Naprawa i obsługa klimatyzacji samochodowych wymaga odpowiedniej aparatury i narzędzi. Niekompetentne, "chałupnicze" działania są najczęstszą, po wypadkach samochodowych, przyczyną uszkodzeń klimatyzatorów.

Przynajmniej raz w roku powinno się odwiedzać profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowych celem kompleksowego fachowego przeglądu klimatyzatora, a nie tylko uzupełnienia czynnika chłodniczego. Może nam to zaoszczędzić dużo kłopotów i pieniędzy dzięki wcześniejszemu wykryciu stanu przed awaryjnego.

Firma "AUTO-REMONT", jako jedna z pierwszych w okolicy świadczyła usługi związane z obsługą i serwisem klimatyzacji samochodowych. Mamy więc kilkunastoletnie doświadczenie w temacie, jednak nadal doskonalimy swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach o czym świadczą zdobyte certyfikaty.
 
Prowadzenie strony: dkorczak.eu Zobacz: roboty ziemne kraków | podłogi olkusz | Szkolenia BHP